Nowoczesny obiekt piłkarski

Arena Chorzów to efekt pasji do sportu osób, które od lat zajmują się promocją piłki nożnej wśród dzieci, młodzieży i społeczności Górnego Śląska. Jej połączenie z fachowością InterHall pozwoliło stworzyć nowoczesny, całoroczny kompleks boisk krytych, dostępny dla wszystkich mieszkańców Śląska.

10-latkowie zagrali w „Arena Cup”

W sobotę, 5. lutego, na obiektach „Arena Chorzów” rozegrano pierwszy z cyklu turniejów „Arena Cup”. W rywalizacji wzięło dziewięć drużyn złożonych z zawodników urodzonych w 2012 roku.

Gospodarzem zawodów był Klub Sportowy Stadion Śląski Chorzów. Formuła grania „każdy z każdym” zapewniła wszystkim ekipom po 120 minut dobrej rywalizacji. Zadaszenie i ogrzewanie sprawiło, że mimo kapryśnej pogody zawodnicy rywalizowali na sztucznej murawie w optymalnych warunkach.

Poziom turnieju pod względem organizacyjnym i sportowym uznano za bardzo zadowalający. – Finalnie klasyfikacja końcowa nie była prowadzona, ale zwracaliśmy uwagę na to, jak każda z drużyn prezentuje się sportowo na naszych obiektach. W najbliższej przyszłości chcemy znowu spotkać się na boisku w celach szkoleniowych. Mam nadzieję, że z turnieju na turniej poprzeczka będzie wędrować pod każdym względem coraz wyżej – mówi Michał Lutek, trener Stadionu Śląskiego.Uczestnicy „ARENA CUP U-10”:

K.S. Stadion Śląski Chorzów, Iskra Pszczyna, SMS Ruda Śląska, APN Knurów, Lisek Milówka, AP Ruch Chorzów, Orzeł Mokre, Bumerang Ruda Śląska, Sparta Katowice.

(zdjęcia: PressFocus Agencja)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *